Allkampf-Jitsu České Budějovice

Mistrovství České republiky v AKJ 2024

Bře 2, 2024

Oddíl Sebeobrany SKP České Budějovice získal bronzovou pozici mezi kluby na Mistrovství České republiky v Allkampf Jitsu 2024

Závodníci SKP Č. Budějovice vybojovali tři titul mistra ČR v AKJ

V sobotu 2. března 2024 se ve sportovní hale Sokol v Písku konalo 27. Mistrovství ČR v sebeobranném systému Allkampf-Jitsu, na které se sjelo přes sto patnáct závodníků z většiny škol AKJ z České republiky.

Soutěž v bojovém umění Allkampf-Jitsu se skládá ze třech disciplin – kata, randori a tameshi wari, kdy se body dosažené v jednotlivých disciplínách sčítají a konečný součet nakonec určí pořadí jednotlivců. V disciplíně kata jsou předváděny sestavy, jež znázorňují boj proti imaginárním útočníkům a závodník je musí zacvičit co nejpřesněji. V disciplíně randori obránce provádí čtyři sebeobranné techniky, z nichž jedna je proti ozbrojenému útočníkovi a hodnotí se zde rychlost reakce obránce a také provedení sebeobranných technik. Tameshi wari patří k tradičním prvků Allkampf-Jitsu a je divácky nejatraktivnější disciplinou. Jedná se o přerážení plastových desek, které jsou rozlišeny barevně a také se liší pevností (pro dětské kategorie žlutá, tato představuje 1,5 cm dřeva, zelená pro juniory a ženy – 2 cm, hnědá pro muže 3 cm), hodnotí se technika přerážení a přesný zásah desky. Ji druhý rok je zařazena disciplína stužkovaná a ta je určena pro nejmladší děti, kdy se hravým způsobem simuluje duel a závodníci se učí koordinaci a obratnosti. Děti se snaží vzájemně si odebrat stužky, které jim visí za páskem a vítězí závodník, který v časovém limitu odebere všechny soupeřovi stužky.
Samotná soutěž začala slavnostním nástupem všech účastníků, slavnostními projevy ředitele soutěže a prezidenta ČSAKJ, kteří zde přivítali závodníky i diváky a soutěžícím popřáli mnoho štěstí ve sportovním klání. Poté se sportovní halou Sokol rozezvučela Česká státní hymna.
Početné pole startujících bylo rozděleno do jednotlivých kategorií podle stáří a získaného stupně technické vyspělosti soutěžících (barevné pásky na kimonu) od dětí až po dospělé závodníky. Celé klání nastartovali nejmladší bojovníci v disciplině randori mladších žáků. Soutěž pokračovala soubojem starších žáků, kteří již soutěží ve dvojboji – randori a tameschi wari. Soutěže se zúčastnilo více jak sedmdesát malých bojovníků a lze říci, že všichni předvedli skvělé sportovní výkony a zaslouží velikou pochvalu za to, že celý rok pod vedením svých trenérů pilně trénovali.

Titul Mistrů ČR v AKJ vybojovali:
Andrea Krebsová v kategorii ženy + 18 let 6. Kyu – 1. Dan, Jaroslav Horský v kategorii muži + 18 let od 1. Dan,
Pavel Winkler v kategorii muži +18 let 5.-1. Kyu.

Stříbrnou medaili získali:
Karolína Machutková starší žákyně od 6.Kyu, Petra Hipská ženy +18 let 9. – 7. Kyu,
Miroslav Zeman v kategorii muži Master +40 let 5.-1. Kyu, Josef Filipčík v kategorii junioři 6. Kyu – Dan,
Michal Hipský stužkovaná mladší žáci

Bronzovou medaili získali:

Anežka Dvořáková ve spojené kategorii mladší žákyně a žáci od 6. Kyu Adéla Matulíková v kategorii mladší žákyně 9.-7. Kyu
Carola Lautschamová v kategorii ženy + 18 let 6. Kyu – 1. Dan, Michal Hipský v kategorii mladší žáci 9.-7. Kyu
Libor Kuchař muži +18 let 5.-1. Kyu.
René Friedrich v kategorii muži + 18 let od 1. Dan
Mikola Vomáčka stužkovaná mladší žáci, všichni z SKP České Budějovice

Bronzovou medaili vybojoval také Karel Morong v kategorii muži + 18 let od 6. Kyu z TJ Karate Nové Hrady.
Díky pěkným výkonům všech našich závodníků oddíl Sebeobrany Sportovního klubu policie České Budějovice získal bronzovou pozici v soutěži škol sebeobranného systému Allkampf
– Jitsu v České republice za ŠBU Plzeň a domácí AKJ Panthers Sokol Písek.

Veliké díky patří všem trenérům, kteří se podíleli na přípravě našich závodníků na tuto soutěž, samozřejmě také rodičům, kteří naše závodníky podporují a sponzorovi, díky kterému jsme mohli hradit startovné v žákovských kategoriích.

Martin Hermann
Hlavní trenér oddílů
Sebeobrana AKJ SKP České Budějovice a karate Nové Hrady.

Oddíly Sebeobrana AKJ SKP České Budějovice a TJ karate Nové Hrady:
v první řadě zleva: Lukášová, Vomáčka, Bugošová, Kaštánková Kr., Cihlář, Potůčková, Cihlářová, Matulíková, Hipský, Dvořáková, Leitgeb a Tichý.
druhá řada zleva: Belujský, Winkler, Leitgebová, Meierhoferová, Kaštánková Ka., Krebsová, Lautschamová, Hipská, Kubečková, Kulač a Machutková.
třetí řada zleva: Hermann, Morong, Kuchař, Filipčík, Maršán, Friedrich, Tůma, Suchan, Horský a Steinbauer.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru