Allkampf-Jitsu České Budějovice

24. Mistrovství ČR v Sebeobraně Allkampf-Jitsu

Čvn 8, 2021

V sobotu 5. 6. 2021 se v Tiger Fight Clubu v Chomutově konalo 24. Mistrovství ČR v sebeobranném systému Allkampf-Jitsu. Republikový šampionát byl první soutěží po dlouhé coronavirové pauze a zúčastnila se ho stovka závodníku z klubů AKJ z České republiky. Pořadatelé organizovali tuto soutěž za zvýšených hygienických opatření, proto vždy soutěžila pouze skupina závodníků z jednotlivých kategorií, ihned byly vyhodnoceny výsledky těchto závodníků a nastupoval další závodní tým. Veliká náročnost časového harmonogramu spojeného s celkovou logistikou soutěže byla velmi dobře zorganizována a tak se turnaj velice vydařil a vše se obešlo bez zbytečných průtahů. 

Soutěž v bojovém umění Allkampf-Jitsu se skládá ze třech disciplin – kata, randori a tameshi wari, kdy se body dosažené v jednotlivých disciplinách sčítají a konečný součet nakonec určí pořadí jednotlivců. V disciplině kata jsou předváděny sestavy, jež znázorňují boj proti imaginárním útočníkům a závodník je musí zacvičit co nejpřesněji. V randori obránce provádí čtyři sebeobranné techniky, z nichž jedna je proti ozbrojenému útočníkovi a hodnotí se zde rychlost reakce obránce a také provedení sebeobranných technik. Tameshi wari patří k tradičním prvků Allkampf-Jitsu a je divácky nejatraktivnější disciplinou. Jedná se o přerážení plastových desek, které jsou rozlišeny barevně a také se liší pevností (pro dětské kategorie žlutá, tato představuje 1,5 cm dřeva, zelená pro juniorky – 2 cm, hnědá pro juniory a ženy a nejtěžší černá 3 cm). U této discipliny se hodnotí technika přerážení a přesný zásah desky. Vrcholem soutěže je pak soutěž tříčlenných týmů, kdy se kromě synchronizovaných kata a tameshi wari, soutěží v boji – embu. Zde se jedná o obranu jednoho z členů týmu proti dvěma útočníkům – dalším členům týmu. V této náročné disciplině se hodnotí zejména reálnost a logická návaznost jednotlivých sebeobranných technik. 

V kategorii mladší žáci Mži5 obsadil druhé místo Patrik Morong (TJ N. Hrady). V kategorii mladší žáci Mži2 obsadil pěkné čtvrté místo Ondřej Morong (TJ N. Hrady). V kategorii mladší žákyně Mžy obsadila třetí místo Blanka Leitbegová (SKP Č. Budějovice). V kategorii starší žákyně Sžy1 zvítězila Nikola Morongová (TJ N. Hrady) a v téže kategorii obsadila druhé místo Eliška Dvořáková (SKP Č. Budějovice). V kategorii starší žáci Sži1 obsadil pěkné čtvrté místo Josef Filipčík (SKP Č. Budějovice). 

Odpoledne soutěž dále pokračovala soubojem juniorů, juniorek, dospělých závodníků a soutěží družstev. Zde byly k vidění vynikající sportovní výkony, a to zejména v divácky atraktivních disciplinách tameshi wari a randori. Jsme velice rádi, že se naši závodníci ve velice tvrdé konkurenci neztratili. V kategorii juniorek JY1 zvítězila a titul Mistryně ČR v AKJ získala Andrea Krebsová. V kategorii junioři Ji1 vítězil a titul Mistra ČR v AKJ vybojoval v silné konkurenci Michal Strnad ml. (oba z SKP Č. Budějovice), druhé místo získal v téže kategorii Marek Houser (TJ N.Hrady) a třetí místo v této kategorii obsadil Jakub Veselka (SKP Č.Budějovice), pěkné čtvrté místo v této kategorii získal Tomáš Balko (TJ N.Hrady). V kategorii juniorky JY2 obsadila třetí místo Šárka Tisoňová (SKP Č. Budějovice). V kategorii ženy Ž1 zvítězila a titul Mistryně ČR v AKJ získala Michaela Kuchařová, druhé místo obsadila Blanka Bušková (obě z SKP Č. Budějovice). V kategorii muži M2 zvítězil a titul Mistra ČR v AKJ vybojoval Libor Kuchař, druhé místo získal Pavel Pour a bronzovou příčku obsadil Ondřej Pancíř (všichni z SKP Č. Budějovice). V kategorii muži M1 získal třetí místo Jaroslav Horský a pěkné čtvrté místo obsadil Ivica Draganov. V kategorii muži MS1 vybojoval druhé místo Martin Hermann a třetí pozici v této kategorii obsadil Michal Strnad (všichni z SKP Č. Budějovice). 

V soutěži tříčlenných družstev zvítězil a získal titul Mistrů ČR v AKJ tým ve složení Andrea KrebsováMichal Strnad a Jakub Veselka. Druhé místo v této kategorii vybojoval tým ve složení Michaela KuchařováLibor Kuchař a Pavel Pour (všichni z SKP Č. Budějovice).

Díky pěkným výkonům všech našich závodníků jsme vybojovali stříbrnou pozici za domácím Tiger Fight Club Chomutov před třetí Školou bojových umění Most. Na pěkné čtvrté pozici skončil klub TJ Karate Nové Hrady.

Veliké díky patří všem soutěžícím a trenérům za to, že se v tak krátkém čase připravili na tuto soutěž a rovněž i rodičům našich nejmenších závodníků za podporu. 

Ing. Martin Hermann
ředitel soutěže

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru