Allkampf-Jitsu České Budějovice

1. kolo Národního poháru mládeže v AKJ (E-turnaj)

Dub 16, 2021

V sobotu 27. března 2021 se konal E-turnaj 1. kolo Národního poháru mládeže v Allkampf-Jitsu. Forma E-turnaje byla zvolena z důvodu vládních omezení Covid-19. Jednalo se o postupový závod na Mistrovství ČR v AKJ, který pořádal oddíl Sebeobrany AKJ, SKP České Budějovice.

Na turnaj se přihlásilo rekordních 122 závodníků ze Tiger Fight club Chomutov, Školy bojových umění Most, Samurai Fight club Shin karate Chodov, AKJ Škola Bojových umění Plzeň, AKJ Haciman Lázně Toušeň, Sebeobrana AKJ na ZŠ v Trhových Svinech, TJ karate Nové Hrady a z pořádajícího oddílu Sebeobrany AKJ SKP České Budějovice.

Samotná soutěž proběhla 27. 3. 2021, kdy jednotliví závodníci cvičili určené sestavy a prováděli údery a kopy na lapu dle propozic, cvičení natočili na video a pak zaslali pořadateli E-turnaje elektronicky. Ve dnech 29. 3.- 7. 4. 2021 byla provedena administrace zaslaných videozáznamů, kdy tyto roztřídili pořadatelé – zapisovatelé do jednotlivých kategorií a dále pak komise rozhodčích AKJ ČR provedla vyhodnocení a stanovila pořadí jednotlivých závodníků (viz. výsledková listina). Ceny jednotlivým medailistům v daných kategoriích byly zaslány poštou.

Oddíl Sebeobrany AKJ SKP České Budějovice s největším bodovým ziskem zvítězil před druhým Tiger Fight Clubem Chomutov a třetím v pořadí oddílem TJ karate Nové Hrady.

Vzhledem k tomu, že soutěž nebylo možno v současné době organizovat klasickou kontaktní formou a bylo nutné vybrat závodníky, kteří budou v letošním roce reprezentovat na 24. Mistrovství ČR v Allkampf-Jitsu, byla zvolena tato forma E-turnaje. Ze strany rodičů i dětí jsme zaznamenali velice kladné ohlasy na tuto naši aktivitu, protože dle jejich vyjádření jim tréninky a soutěže velmi chybí.