Allkampf-Jitsu České Budějovice

6. Krajský přebor mládeže v Allkampf-Jitsu 2019 v Českých Budějovicích

Lis 26, 2019

V sobotu 23. listopadu 2019 na Krajský přebor mládeže v Allkampf-Jitsu (dále jen AKJ) do Českých Budějovic přijeli nejmladší závodníci ze sedmi oddílů a škol AKJ. Postupový závod na MČR pořádal oddíl TJ karate Nové Hrady a konal v areálu Sportovního klubu policie v České Budějovice. Tento areál nabízí možnosti pro soutěže v úpolových sportech. Na přebor se nakonec dostavilo devadesát pět závodníků z AKJ Panthers Sokol Písek, AKJ Pumy Lázně Toušeň, AKJ Vodňany, Škola bojových umění Most, SKP České Budějovice, Sebeobrana AKJ na ZŠ v Trhových Svinech a pořádající oddíl TJ karate Nové Hrady.

Samotná soutěž začala slavnostním nástupem všech účastníků, kde ředitel soutěže Ing. Martin Hermann přivítal závodníky i diváky, představil jednotlivé rozhodčí a závodníkům popřál mnoho štěstí ve sportovním klání, dále pak promluvil viceprezident Allkampf-Jitsu ČR a hlavní rozhodčí soutěže Ing. Pavel Hirsch. 

Přes devadesát startujících bylo rozděleno do jednotlivých kategorií podle stáří a získaného stupně technické vyspělosti soutěžících Kyu (barevné pásky na kimonu) od dětí až po juniory do patnácti let věku. Celé klání nastartovali nejmladší bojovníci v disciplině randori. Tohoto turnaje se mohou zúčastnit děti již od 5-ti let, které nemají získaný stupeň technické vyspělosti (barevný pásek na kimonu). Dále se pokračovalo soutěží mladších žáků, kteří závodí rovněž pouze v disciplině randori a starších žáků, kteří již soutěží ve dvojboji – randori a tameschi wari. Soutěže se zúčastnilo přes devadesát malých bojovníků a lze říci, že všichni předvedli skvělé sportovní výkony a zaslouží velikou pochvalu za to, že celý rok pod vedením svých trenérů pilně trénovali. 

Na konci soutěže proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů jednotlivých kategoriích, byli vyhlášeni Přeborníci Jihočeského kraje v Allkampf-jitsu a určeni postupující závodníci na 24. Mistrovství ČR v Allkampf-Jitsu, které se bude konat 16.5.2020 v Domažlicích.

Veliké díky patří všem našim sponzorům, bez kterých by nebylo možné tuto sportovní událost zorganizovat. Významnou pomoc poskytl Jihočeský kraj v podobě grantu na podporu 6. Krajského přeboru v AKJ. Soutěž podpořilo také věcnými dary pro nejlepší závodníky Jihočeské letiště.

Ing. Martin Hermann
ředitel soutěže

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru