Allkampf-Jitsu České Budějovice

12. Mistrovství ČR v AKJ Open Fighting & hard kata 2013

Lis 4, 2013

Jihočeští závodníci triumfovali na prestižní soutěži.

Tento víkend se do Plzně sjelo sto šedesát soutěžících z Německa a České republiky na 12. Open Fighting a Hard kata Mistrovství ČR v Sebeobranném systému Allkampf-Jitsu. Setkali se zde vyznavači sebeobranných systémů Allkampf-Jitsu, Jiu Jitsu, Brazilského Jiu Jitsu, ale také karate Shoto Kan, Shito Ryu, Judo, Valetudo a MMA  z celé České republiky.

Na zápasištích se soutěžilo v disciplínách sebeobranného systému Allkampf-Jitsu. V dopoledních hodinách se konala soutěž Hard kata, kde závodníci ve dvou kolech předváděli povinné sestavy karate stylů Shoto Kan a  Goju Ryu, dále pak sebeobrany Allkampf-Jistu a korejského bojového umění Taekwon Do, dle jejich zaměření, kdy součet bodů určuje pořadí jednotlivců.  V žákovské kategorii do 12 let získala druhé místo Lenka Přibylová a třetí pozici v téže kategorii obsadil Kristián Jarolím (oba z SKP ČB). Další žákovské kategorii do 16 let vybojoval třetí místo Martin Peka (SKP ČB) V disciplíně kata muži do technického stupně 1.kyu zvítězil s vysokým bodovým náskokem Pavel Winkler (SKP ČB). V soutěži kata muži nad 34 let mistrovské stupně zvítězil Martin Hermann (trenér SKP ČB a TJ N. Hrady).

Odpoledne patřilo sportovnímu zápasu AKJ Fighting. Tato disciplína je zápasová forma Allkampf-Jitsu, kde proti sobě nastupují dvojice dle věkových a váhových kategorií. Zápas má tři fáze, v první soupeři používají údery a kopy, v druhé se po zachycení soupeře již používají jen podmety, stržení a hody. Ve třetí fázi se snaží bojovníci jeden druhého na zemi znehybnit. Za všechny kvalitní techniky podle pravidel AKJ ČR jsou zápasníkům přičítány body a je určeno pořadí v kategorii.

Jihočeské barvy hájil pouze jeden bojovník junior Tomáš Hermann (TJ Nové Hrady) v kategorii nad 85 kg ve které zvítězil, když ve finále porazil soupeře z AKJ Blatná.

Nyní se naši závodníci připravují na nadcházející Národní seminář, který se bude konat 23.11.2013 opět v Plzni a také na zkoušky stupňů technické vyspělosti, které jsou součástí semináře Allkampf-Jitsu ČR.