Allkampf-Jitsu České Budějovice

Jihočeši mistry ČR v Allkampf-Jitsu

Kvě 20, 2012

Závodníci SKP Č. Budějovice a TJ N. Hrady vybojovali 23 medailí
16. Mistrovství České republiky v sebeobranném systému Allkampf Jitsu (dále jen AKJ) se účastnilo přes sto nejlepších závodníků z celé České republiky. Šampionát pořádal AKJ Panthers Sokol Písek.

Závodníci se měli možnost prezentovat v jednotlivých kategoriích jednak podle věkových skupin (žáci, junioři a dospělí), dále podle výše stupně technické vyspělosti v jednotlivých bojových uměních (žákovské a mistrovské stupně technické vyspělosti).
Soutěž odstartovala v dopoledních hodinách kategorie D0 mladších žáků tzv. „Turnaj bílých pásků“; v té nejmladší bojovníci soutěžili v disciplíně randori. V této prokazovali závodníci svoji technickou zdatnost, kdy ve dvojicích předvedli čtyři sebeobranné techniky, z nichž je jedna proti ozbrojenému útočníkovi a rozhodčí hodnotí rychlost reakce a technické provedení předvedených obran. V této kategorii zvítězila Lenka Novotná, druhé místo získal Jan Novotný a třetí místo obsadil Michal Strnad ml. – všichni z SKP ČB. V kategorii starších žáků vybojoval první místo Kristián Jarolím z SKP ČB, druhé místo získal Libor Kuchař a třetí pozici obsadila Zuzana Růžičková – oba z SKP ČB (oddíl ZŠ Trhové Sviny).
V kategorii D2 – dívky do 9.kyu zvítězila a získala titul Mistryně ČR Kristýna Maršíková a stříbro si odvezla Veronika Pomijová, v chlapecké kategorii vybojoval druhé místo Miroslav Pudivítr ml. a bronz patří Tomášovi Pudivítrovi (všichni z SKP ČB).

Starší žáci v kategorii D3 již soutěží ve dvojboji, kdy k disciplíně randori se ještě přičítají body z disciplíny tameshi wari (přerážení umělých desek), ta patří k tradičním prvkům soutěží AKJ a je zároveň divácky nejatraktivnější. V této disciplíně závodníci zvolenou technikou přeráží jednu nebo dvě umělé desky (podle výše technického stupně) o rozměru 30×25 cm předepsané tloušťky, kdy žáci přerážejí desku silnou 1,5 cm, junioři 2 cm, ženy 2,5 cm a muži 3 cm – zde se hodnotí technika přerážení a přesný zásah desky. V dívčí kategorii zvítězila a získala titul Mistryně ČR Andrea Krebsová a stříbrnou medaili vybojovala Barbora Neubauerová, v kategorii chlapců obsadil druhé místo Alex Prokopec a bronzovou příčku získal Zbyněk Líbal (všichni z SKP ČB).

V juniorských kategoriích již jsou disciplíny tři, přidává se disciplína kata, kdy cvičenec musí bezchybně a se správným nasazením zacvičit sestavu krytů, kopů a úderů v předepsaných postojích a celkové hodnocení vychází z tohoto trojboje. Třetí místo mezi juniory JI2 9.-7.kyu obsadil Ladislav Bárta z TJ karate Nové Hrady. V juniorské kategorii JI1 od 6.kyu zvítězil a získal titul Mistra ČR Tomáš Hermann, v kategorii žen Ž2 zvítězila a získala titul Mistryně ČR Jana Petříková, v kategorii Ž1 vybojovala Klára Havlíčková druhé místo a bronz si odváží Denisa Patricie Bošanská. Mezi muži v kategorii M2 od 6.kyu obhájil loňské prvenství Pavel Winkler, bronzovou medaili v téže kategorii získal René Friedrich. V kategorii muži M3 do 6.kyu zvítězil a vybojoval titul Mistra ČR Miroslav Zeman, mezi muži M1 od 1.kyu obsadil Petr Hnilička třetí místo. V kategorii muži od 34 let vybojoval stříbrnou medaili Michal Strnad a bronz patří Miroslavu Pudivítrovi (všichni z SKP ČB).
 
Vrcholnou disciplínou je soutěž družstev, kde musí tříčlenný tým předvést synchronizovanou kata, kde se hodnotí shoda všech členů družstva a zároveň správné technické provedení sestavy, dále synchronizované tameshi wari, kde od jedné minuty členové týmu přeráží umělé desky, které si sami drží a volí techniku, která je hodnocena a vrcholem této disciplíny je embu – obrana jednoho členů družstva proti dvěma útočníkům (další dva členové týmu), zde se hodnotí reálnost a logická návaznost sebeobranných technik předvedeného souboje.Tým mužů z SKP Č.Budějovice ve složení Pavel Winkler, René Friedrich a Ivica Draganov vybojovali druhé místo za Plzeňským týmem před Chomutovským družstvem.
Jihočeši z SKP Č. Budějovice na tomto šampionátu zúročili náročnou soutěžní přípravu a svými vynikajícími výkony v jednotlivých disciplínách vybojovali titul Mistrů ČR. Druhá skončila ŠBU Plzeň, třetím byl Tiger relax club Chomutov.

Martin Hermann
trenér

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru