Allkampf-Jitsu České Budějovice

Seminář a zkoušky v Krnově 9.3.2024

Bře 9, 2024

Seminář a zkoušky bojových umění v Krnově

Dnes 9. března 2024 se v Krnově uskutečnil seminář ve dvou stylech a zkoušky ve třech stylech Bojového umění, to vše pod záštitou Asociace Jiu-Jitsu Česká republika a obrovské pomoci Města Krnova a SVČ Krnov.

Na semináři vyučovali trenéři spolku Sportem a výchovou k bezpečí z.s. a Sportovního klubu Policie v Českých Budějovicích, jejichž škola tento rok slaví 30 let své existence. Hlavním trenérem byl Patron Krnovské školy a Hlavní trenér SKP České Budějovice a TJ Karate Nové Hrady Shihan Martin Hermann, který je držitel 6.Dan Allkampf-Jitsu, 4.Dan Karate Shotokan,spolu se svým synem Martinem Hermannem ml. držitelem 1.Kyu Allkampf-Jitsu a 1.Kyu Karate Shotokan.

Čestným hostem semináře byl Sensei Jiří Štěpán, který byl prvním trenérem obou bratrů Hermannových.

Celá akce začala vstupem do bojového umění Allkampf-Jitsu, kdy pro některé to bylo seznámení se zcela novým stylem pro některé to byl staro nový bojový styl. Probrali jsme prvních 20 technik, které vycházejí z originálního systému Shihan Jacob Beck, který právě Allkampf-Jitsu v roce 1968 založil, původně jako systém sebeobrany pro policejní a armádní složky Německé republiky.

Po krátké pauze jsme se vrhly na techniky Karate. Nejprve jsme se věnovali kihonu – nácviku kopů, úderu, postojů a krytů, které jsme v zápětí využily v katách Heian Shodan a Heian Nidan a opět i zde platilo, že pro většinu to bylo opakování a pro některé seznámení se scela něčím novým. Přestože byla pro někoho kata novinkou, nakonec jsme to úspěšně zvládli odcvičit všichni.

Samotným bonbónkem na závěr semináře bylo tameši-vari, neboli přerážení plastových desek. Zde si naši bojovníci mohly vyzkoušet sílu svých úderů a kopů na cvičných přerážecích deskách, které samozřejmě mají různou tloušťku a to od 1,5 cm pro děti (žlutá deska) až po 4 cm (černá deska).

Tím byl samotný seminář ukončen a plynule se přešlo na zkoušky. Začalo se nejprve zkouškou Karate Shotokan, Jiu-Jitsu a dále Allkampf-Jitsu.

Semináře se zúčastnilo téměř 70 bojovníku z deseti škol. Pořádající školou byla Škola JiuJitsu a Karate Krnov, další školy pak byly Sportovní klub policie České Budějovice, Jiu-Jitsu Jeseník, Jiu-Jitsu Bruntál, sebeobrana Ratiboř, Systema Krnov, Budo sytém TJ Loučka Zátor, Jitsu-Ryo Stará Ves u Rýmařova, Klub Karate Ju Jitsu DDM Bystřice a Krav Maga Seal System Opava.

Teším se na setkání 23.3.2024 na Mezinárodním semináři v Českých Budějovicích, kde hlavním trenérem bude nástupce Jakoba Becka Shihan Wielfried SCHLICHTING 9. Dan Allkampf-Jitsu.

Martin Hermann

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru