Allkampf-Jitsu České Budějovice

SKP po osmé v řadě obhájil titul Mistra republiky v Allkampf-Jitsu

Kvě 22, 2019

Rekordní počet závodníků na soutěži v sebeobraně v Českých Budějovicích

V sobotu 18.5.2019 se na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích konalo 23. Mistrovství ČR v sebeobranném systému Allkampf-Jitsu, na které byl přihlášen rekordní počet 197 závodníků ze všech bojových škol AKJ z České republiky. Pořadatelé z oddílu Sebeobrany SKP České Budějovice za významné finanční pomoci sponzorů a podpory Jihočeského kraje připravili pro závodníky krásně vyzdobenou sportovní halu, ve které byly umístěny tři tatami a celkem pět zápasišť, na kterých po celý den probíhaly jednotlivé discipliny soutěže.

Soutěž v bojovém umění Allkampf-Jitsu se skládá ze třech disciplin – kata, randori a tameshi wari, kdy se body dosažené v jednotlivých disciplinách sčítají a konečný součet nakonec určí pořadí jednotlivců. V disciplině kata jsou předváděny sestavy, jež znázorňují boj proti imaginárním útočníkům a závodník je musí zacvičit co nejpřesněji. V randori obránce provádí čtyři sebeobranné techniky, z nichž jedna je proti ozbrojenému útočníkovi a hodnotí se zde rychlost reakce obránce a také provedení sebeobranných technik. Tameshi wari patří k tradičním prvků Allkampf-Jitsu a je divácky nejatraktivnější disciplinou. Jedná se o přerážení plastových desek, které jsou rozlišeny barevně a také se liší pevností (pro dětské kategorie žlutá, tato představuje 1,5 cm dřeva, zelená pro juniorky – 2 cm, hnědá pro juniory a ženy a nejtěžší černá 3 cm), hodnotí se technika přerážení a přesný zásah desky. Vrcholem soutěže je pak soutěž tříčlenných týmů, kdy se kromě synchronizovaných kata a tameshi wari soutěží v boji – embu. Zde se jedná o obranu jednoho z členů týmu proti dvěma útočníkům – dalším členům týmu. V této náročné disciplině se hodnotí zejména reálnost a logická návaznost jednotlivých sebeobranných technik.

Samotná soutěž začala slavnostním nástupem všech účastníků, ředitel soutěže Martin Hermann zde přivítal závodníky i diváky a závodníkům popřál mnoho štěstí ve sportovním klání, dále pak promluvili čestný host prezident německého European Budo Centra Wielried Schlichting a prezident Allkampf-Jitsu ČR a hlavní rozhodčí soutěže Martin Matouš. Poté se sportovní halou rozezvučel nádherný hlas operní pěvkyně Petry Kubíkové, která zazpívala Českou státní hymnu.

Početné pole startujících bylo rozděleno do jednotlivých kategorií podle stáří a získaného stupně technické vyspělosti soutěžících (barevné pásky na kimonu) od dětí až po dospělé závodníky. Celé klání nastartoval soutěž žákovských kategorií. Soutěže se zúčastnilo přes 140 malých bojovníků a lze říci, že všichni předvedli skvělé sportovní výkony a zaslouží velikou pochvalu za to, že celý rok pod vedením svých trenérů pilně trénovali.

V kategorii mladší žákyně Mžy1 obsadila třetí místo Nikola Morongová (z TJ Nové Hrady). V kategorii mladší žákyně Mžy2 vybojovala druhé místo Eliška Dvořáková a třetí místo v této kategorii získala Tereza Natálie Strnadová (obě z SKP Č. Budějovice) V kategorii mladší žáci Mži4 získal druhé místo Pavel Fangelbauer a třetí místo v této kategorii obsadil Viktor Schandl. V kategorii starší žáci Sži1 vybojoval druhé místo Jakub Veselka (všichni z SKP Č. Budějovice). V kategorii starší žáci Sži2 získal druhé místo Tomáš Benedikt (z BeBrave Vodňany). V kategorii starší žáci Sži3 vybojoval druhé místo Stanislav Beseda. V kategorii starší žáci Sži4 zvítězil a titul Mistra ČR v AKJ získal Jan Janouch. V kategorii starší žákyně Sžy2 získala druhé místo Adéla Heřmánková.

Odpoledne soutěž dále pokračovala soubojem juniorů, juniorek, dospělých závodníků a soutěží družstev. Zde byly k vidění vynikající sportovní výkony, a to zejména v divácky atraktivních disciplinách tameshi wari a randori. Jsme velice rádi, že se naši závodníci ve velice tvrdé konkurenci neztratili a získali pro náš oddíl řadu cenných kovů. V kategorii junioři Ji1 vítězil a titul Mistra ČR v AKJ získal Pavel Pour, druhé místo vybojoval Michal Strnad a třetí místo v této kategorii získal Jan Bydžovský. V kategorii junioři Ji2  třetí místo získal Matěj Janouch. V kategorii juniorky Jy1 zvítězila a titul Mistryně ČR v AKJ získala Michaela Kuchařová, druhé místo vybojovala Andrea Krebsová a třetí místo v této kategorii získala Karolína Bittová. V kategorii ženy Ž1 vybojovala druhé místo Barbora Neubauerová. V kategorii muži M1 obsadil druhé místo Jaroslav Horský. V kategorii muži M2 získal druhé místo Libor Kuchař. V kategorii muži MS1 vybojoval druhé místo David Šenkýř a třetí pozici v této kategorii obsadil Miroslav Pudivítr. V kategorii muži MS3 zvítězil a titul Mistra ČR v AKJ získal Zdeněk Tůma (všichni z SKP Č. Budějovice). V kategorii muži MS2 zvítězil a titul Mistra ČR v AKJ získal Bronislav Němec (z TJ N. Hrady). V soutěži tříčlenných družstev zvítězil a získal titul Mistrů ČR v AKJ tým ve složení Michaela Kuchařová, Libor Kuchař a Pavel Pour. Druhé místo v této kategorii vybojoval tým ve složení Andrea Krebsová, Michal Strnad a Jakub Veselka. (všichni z SKP Č. Budějovice)

Díky výborným výkonům všech našich závodníků jsme již po osmé v řadě zvítězili v soutěži jednotlivých bojových škol a Oddíl Sebeobrany Sportovního klubu policie České Budějovice se tak stal nejúspěšnější školou sebeobranného systému Allkampf Jitsu v České republice.

Veliké díky patří Jihočeskému Kraji, který, poskytl příspěvek na reprezentaci kraje  a samozřejmě všem našim sponzorům, bez kterých by nebylo možné tuto velkou sportovní událost zorganizovat. Pojišťovna Kooperativa, HS auto České Budějovice, Jihočeské letiště, dále společnosti: Na vodu, Zemi Machines a MP Stav.

Martin Hermann

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru