Allkampf-Jitsu České Budějovice

6. Mezinárodní závody v AKJ ve Fightingu, Untermeitingen – SRN

Bře 27, 2010

Jihočeši vybojovali  celkem deset medailí

V sobotu 13.10.2007 se konal 6.ročník Mezinárodních závodů v Allkampf-Jitsu (AKJ). Soutěžilo se v disciplíně Fighting (sportovní zápas), sebeobranného systému AKJ. V tomto závodě se utkaly týmy závodníků z Německa, České republiky a Rakouska. Zápasy probíhaly na třech zápasištích rozdělených do jednotlivých věkových a váhových kategorií. V závěru soutěže se utkaly národní týmy složené z nejlepších bojovníků z jednotlivých kategorií.

Do bavorského Untermeitingenu se vypravila česká reprezentace, která čítala 34 velmi dobře připravených závodníků různých věkových i váhových kategorií ze škol AKJ z Chomutova, Mostu, Hradce Králové, Prahy, Kladna a dvou jihočeských  oddílů – Oddílu Bojových umění SKP České Budějovice  a TJ Karate Nové Hrady.

Ve velmi náročných soubojích vybojovali 1.místo:

Jindřich Kolář – junioři do 66 kg (SKP Č.Budějovice),

Magda  Plechová – ženy

Ladislav Bárta – junioři nad 55 kg  (oba z TJ  NH).

Pro Jihočeské barvy získali 2. místo:

Martin Hermann – junioři do 66 kg (SKP ČB)

David Švenda – muži do 94 kg (TJ NH).

Čtyři 3.místa obsadili: Tomáš Hermann – junioři do -55 kg  (TJ NH), Pavel Strnad – muži do 77 kg (SKP ČB),

Petr Randus – junioři do 66 kg (SKP ČB) a

Filip Michalec – muži do 94 kg (SKP ČB).

Jednotlivé zápasy byly technicky kvalitní a fyzicky velice náročné. Atmosféra byla fantastická, a to především při prestižní disciplíně národních týmů. Reprezentační družstvo ČR ve složení Tomáš Hermann, Jindřich Kolář, David Švenda, Jana Krausová (ŠBU Most) a Patrik Poc (TRC  Chomutov) vybojovalo 1. místo před domácím Německem, 3.místo obsadilo Rakousko. Prezident AKJ ČR Ing.Martin Matouš (4.Dan AKJ) převzal putovní pohár pro vítězný tým.

Závodníci reprezentace ČR zúročili dlouhodobou, náročnou přípravu a dokázali, že jednoznačně patří mezi evropskou elitu Allkampf-Jitsu a že jihočeši již tradičně svými výkony k této špičce patří.