Allkampf-Jitsu České Budějovice

Allkampf-Jitsu German Open 2010

Čvc 16, 2010

Jihočeši vybojovali  celkem sedmnáct medailí

V sobotu 8.5.2010 se konala v bavorském Schwabmunchenu mezinárodní soutěž v bojovém umění Allkampf-Jitsu. Soutěžilo se v tradičních disciplínách sebeobranného systému: kata (povinné sestavy), randori (sebeobrana ve dvojici) a tameshiwari (přerážení dřevěných desek o rozměrech 30×30 cm a šířce od 1,5 cm v dětských kategoriích až po 3 cm v kategorii muži). V tomto závodě se utkalo 117 závodníků z Německa a ČR. Zápasy probíhaly na třech zápasištích a byly rozděleny podle jednotlivých věkových a technických kategorií. Každá disciplína byla hodnocena zvlášť a po skončení všech disciplin byl v každé kategorii vyhlášen absolutní vítěz.

Do jihobavorského městečka Schwabmunchen jsme dorazili již v pátek po únavné cestě (stavební uzávěry a komplikovaný dálniční uzel mezi Mnichovem a Augsburgem) po 21 hodině večerní. Ubytováni jsme byli v tělocvičně místního oddílu. Reprezentaci ČR tvořili pouze Jihočeši z oddílů Bojových umění SKP České Budějovice  a TJ Karate Nové Hrady.

Ráno jsme se přesunuli do Bayersporthalle, kde se již na soutěž připravovali první závodníci z řad dětí. V 10 hodin byl slavnostní nástup všech závodníků a byl mu osobně přítomen president European Budo Centra a zakladatel stylu pan Jakob Beck, který pozdravil účastníky soutěže a popřál jim štěstí v soutěžním klání. Po slavnostním nástupu začal závod soutěžemi dětí, soutěž dospělých přišla na řadu v odpoledních hodinách.

V  kategorii dětí do čtrnácti let překvapil benjamínek našeho týmu Adam Baran, který zvítězil v disciplíně randori a v tameshi-wari získal 3. místo v kategorii KO3A. Jirka Tuček v kategorii JM1 junioři vybojoval 2. místo v tameshi-wari skvělým skokem přes pět na zemi ležících cvičenců s perfektním zakončením – zlomenou deskou. Juniorka Denisa Patricie Bošanská uspěla, když svojí vydařenou kata vybojovala 1. místo, v dalších dvou disciplínách byla do pátého místa a tato výborná umístění v jednotlivých disciplínách jí bodově vynesla na celkové 2. místo v kategorii JW 1.

Mezi muži v kategorii HB (do 3. kyu) se prosadil Ivica Draganov, který i přes to, že tyto závody byly jeho premiérou, dokázal využít dlouhodobou tréninkovou přípravu. Ziskem 2. místa v disciplínách tameshi-wari a randori a 3. místa v disciplíně kata se umístil na pěkném 2. místě za německým reprezentantem. Martin Hermann ml. se střetl v kategorii muži HA (od 2.kyu) s elitou německého týmu. Již po disciplíně tameshi-wari, kdy tento osmnáctiletý závodník přelétl osm na zemi ležících lidí a získal 3. místo za německými šampióny Jurgenem Loningem a Andreasem Eiselem, bylo zřejmé, že je v dobré formě. V dalších dvou disciplínách se umístil na čtvrté pozici, a to mu přispělo k zisku celkového 3. místa v silné konkurenci. V kategorii muži A/S (nad 40 let) zvítězil Martin Hermann po zisku 1. místa v kata a dvou 2. míst v disciplínách tameshiwari a randori. V téže kategorii vybojoval Pavel Strnad ve všech třech disciplínách 3. místo a také se celkově umístil na třetí pozici.

Tato soutěž byla zkouškou, která prověřila část našich reprezentantů před nadcházejícím Mistrovstvím ČR.