Allkampf-Jitsu České Budějovice

Závodníci SKP Č. Budějovice potřetí zvítězili na soutěži v Německu

Říj 13, 2014

Druhou polovinu soutěžní sezony sebeobranného systému Allkampf-Jitsu zahájilo Mezinárodní mistrovství Německa, které se konalo 11. října 2014 v Bavorském Untermeitingenu. Na soutěž se sjelo 120 závodníků z Rakouska, České Republiky a pořádající Spolkové republiky Německo. Českou republiku zde reprezentovaly kluby z Plzně, Mostu a Jihočeši z oddílů bojových umění z Milevska, Písku a Sportovního klubu policie z Českých Budějovic.

Soutěž v bojovém umění Allkampf-Jitsu se skládá ze třech disciplin – kata, randori a tameshi wari, kdy se body dosažené v jednotlivých disciplinách sčítají a konečný součet nakonec určí pořadí jednotlivců. V disciplině kata jsou předváděny sestavy, jež znázorňují boj proti imaginárním útočníkům a závodník je musí zacvičit co nejpřesněji. V randori obránce provádí pět sebeobranných technik, z nichž jedna je proti ozbrojenému útočníkovi a hodnotí se zde rychlost reakce obránce a také provedení sebeobranných technik. Tameshi wari patří k tradičním prvků Allkampf-Jitsu a je divácky nejatraktivnější disciplinou. Jedná se o přerážení dřevěných, u dětí a juniorů plastových desek, které jsou rozlišeny barevně a také se liší pevností (pro dětské kategorie žlutá, tato představuje 1,5 cm dřeva, zelená pro juniory – 2 cm).

Pro dospělé závodníky byly připraveny dřevěné desky o rozměru 30×30 cm od tloušťky 2,5 cm pro ženy a 3 cm pro muže, hodnotí se technika přerážení a přesný zásah desky. Vrcholem soutěže je pak další disciplína – soutěž tříčlenných týmů, kdy cvičí synchronizované kata a synchronizovaně přeráží desky – tameshi wari. V této náročné disciplině se hodnotí zejména reálnost a logická návaznost jednotlivých sebeobranných technik a samozřejmě souhra všech členů týmu.

nahoře zleva: Friedrich,Kuchař,Horský,Hermann,Winkler,Jarolím a Draganov, dole zleva Králíček,Pudivítr M.,Kuchařová,Krebsová,Neubauerová,Vondrysková a Pudivítr

Soutěžící byli rozděleni do jednotlivých kategorií jednak podle věkových skupin (žáci, junioři a dospělí) a dále podle výše stupně technické vyspělosti v jednotlivýchbojových uměních (žákovské a mistrovské stupně technické vyspělosti). Oproti soutěžím na domácím zápasišti, kde se začíná od nejmladších závodníků s nejnižšími technickými stupni, v Německu startuje závod od nejvyššího technického stupně Dan. Závodníkům SKP České Budějovice se hned od začátku dařilo, když v kategorii muži A/S zvítězil Martin Hermann. V kategorii muži A v disciplíně kata získal 3. místo Jaroslav Horský. V kategorii muži B zvítězil Pavel Winkler. V juniorské kategorii JW1 vybojovala 2. místo Barbora Neubauerová a v kategorii junioři JM 2 obsadil 2. místo Libor Kuchař. V kategorii K2A mladší žákyně od 5. kyu zvítězila Andrea Krebsová. V kategorii K2B mladších žáků do 7. kyu nastala na vedoucí pozici patová situace, když Miroslav a Tomáš Pudivítrovi měli úplnou shodu bodů. Z rozstřelu bratrů o vítězství v této kategorii vyšel nakonec jako vítěz Miroslav a Tomáš získal 2. místo. V silně obsazené kategorii K3A starší žáci a žákyně do 7. kyu zvítězila Michaela Kuchařová. V kategorii K3A starší žáci od 6. kyu získal 3. místo v disciplíně kata Kristián Jarolím. V soutěži družstev zvítězil díky skvěle zacvičené kata a synchronizovanému přerážení tým SKP České Budějovice ve složení René Friedrich, Pavel Winkler a Jaroslav Horský. Celkově pak v soutěži klubů zvítězil Sportovní klub policie České Budějovice ziskem 117 bodů před Kampfsportschule Kinzel (101 bodů) a domácím klubem SV Untermeitingen (82 bodů). SKP Č. Budějovice se již potřetí podařilo obhájit v zahraničí prvenství mezi kluby Allkampf Jitsu.

Martin Hermann
Předseda oddílu Sebeobrana AKJ SKP ČB

Diskuze

Přejít nahoru